قوانین و مقررات:

مهم : لطفا قبل از ایجاد حساب کاربری و استفاده از سایت نسبت به مطالعه دقیق قوانین و مقررات این سایت اقدام بفرمایید. توجه داشته باشید که انتخاب گزینه ""موافقم"" به منزله قبولی و پذیرش تمامی شرایط و ضوابط مندرج در سایت بوده و عدم اطلاع شما از آن قابل پذیرش نخواهد بود.

1.تعاریف

شرکت: شرکت بازرگانی پروما تجارت به شماره ثبت. 526641 به عنوان صاحب امتیاز پلتفرم پروما مارکت

پروما مارکت: یک فروشگاه کالا است که اقدام به معرفی و مقایسه کالا ها می نماید  و نتیجه این خدمات سهولت و تسریع عملیات انتخاب کالا و خرید بهینه کالا می باشد.

سامانه نرم افزاری اعم از سایت و اپلیکیشن جهت ارائه خدمات مقایسه قیمت های کالا و خدمات فروشگاه های مختلف از طریق موتور جستجوی هوشمند

نرم افزار : نرم افزار متعلق به پروما مارکت که به منظور استفاده از خدمات مقایسه قیمت کالا ها، حق استفاده موقت از آن مطابق شرایط زیر به کاربران اعطا می شود.

پنل کاربری : پنلی است که از طرف "سامانه پروما مارکت" در اختیار کاربران اعم از فروشگاه ها یا  کاربران عادی قرار گرفته و از این طریق می توانند حسب مورد نسبت به اخذ یا ارائه خدمات اقدام نمایند.

کاربر عادی: کاربری که قصد استفاده از خدمات مقایسه قیمت ها را دارد.

کاربر شخصی حقیقی یا حقوقی است که از خدمات و اطلاعات ایمالز استفاده میکند، کاربر می تواند دارای حساب کاربری در ایمالز

 

2. شرایط عمومی

بازدید از وبسایت پروما مارکت بدون ایجاد حساب کاربری امکان پذیر و مجاز است ولی برای استفاده از خدمات های دیگر باید حساب کاربری ایجاد شود.

کاربران برای استفاده از خدمات این سامانه ابتدا می بایست نسبت به قبول قوانین و مقررات سایت از طریق انتخاب گزینه موافقم اقدام نمایند و تنها در صورت قبول قوانین و مقررات مجاز به ایجاد حساب کاربری و استفاده از خدمات ایمالز میباشند.

•  پس از ایجاد حساب کاربری  ایمیلی جهت فعال سازی حساب کاربری به ایمیل اعلامی وی ، ارسال می گردد. کاربر سه روز مهلت خواهد داشت تا ایمیل را تایید نماید. در غیر این صورت و پس از انقضای مهلت مذکور ، حساب کاربری وی غیر فعال می گردد. بدیهی است در صورت تایید ایمیل ، امکان فعال سازی مجدد حساب کاربری وجود دارد.

در پرومامارکت  ، نسخه ای از قوانین و مقررات سایت به آدرس ایمیل ارایه شده که به عنوان نام کاربری کاربران مورد استفاده قرار میگیرد ارسال می گردد

هرگونه سو استفاده از اسناد و مدارک بارگذاری شده توسط مشتری در سیستم پیگرد قانونی دارد و خدمات دهنده نسبت به حفظ محرمانگی اسناد فوق مسؤل است.

•  پروما مارکت در هر زمان می تواند حساب های کاربری کاربران را مسدود کند و در این خصوص ملزم به پاسخگویی نیست و کاربر در این خصوص هیچ گونه حقی برای اعتراض داخل سایت و یا از طریق مراجع قانونی را ندارد. 
•  پروما مارکت در صورت مشاهده و یا احتمال وجود هر گونه تناقض اطلاعات و نام کاربری وارد شده با اطلاعات واقعی شخص ، می تواند اکانت کاربری کاربران را مسدود کند . برای تایید اطلاعات و اطمینان از صحت اطلاعات در بازه های زمانی مختلف نیز می تواند از کاربر درخواست ارسال اطلاعات تکمیلی داشته باشد.
 

 

3.پنل کاربری

شخص حقیق یا حقوقی می تواند نسبت به ایجاد حساب کاربری اقدام نماید.

پنل کابری مختص استفاده شخص ثبت نام کننده است در صورت ارائه نام کاربری و رمز عبور به سایرین، و در نتیجه بروز هر گونه اشکال، ایراد، سوءاستفاده، شخص کاربر مسئول خواهد بود.

مسئولیت حفظ و نگه داری از نام کاربری و رمز عبور با کاربران بوده و کاربران مکلف اند در صورت فراموشی، مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، از طریق ارتباط با پشتیبانی سامانه "پروما مارکت" را در جریان قرار دهند.

تنها اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن  دارند  و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری نمایند. برای استفاده از خدمات "پروما مارکت"  کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی و  شماره همراه خود را در سامانه ثبت کند.

کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در سامانه پروما مارکت وارد نماید.

کاربر متعهد می‌گردد که صرفا با شماره تلفن همراه متعلق به خود نسبت به ثبت نام در سامانه پروما مارکت اقدام نماید. در غیر این صورت در برابر صاحب امتیاز خط تلفن همراه، تماما مسئول بوده و پروما مارکت به محض آگاهی از این موضوع نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد نمود. 

4. شرایط استفاده

کاربر عادی عضو باید اطلاعات زیر را جهت ثبت نام وارد نماید : نام، نام خانوادگی، ایمیل، شماره موبایل، نام شرکت یا موسسه(در صورت وجود)

سامانه مسئولیتی در قبال عدم انجام تعهدات خود که در نتیجه مواردی خارج از اختیار سامانه نظیر وقوع بلایای طبیعی، شرایط غیرعادی، قطعی کلی شبکه اینترنت و دیتا، خرابی در هاستینگ، فیلترینگ و... باشد، نخواهد داشت.

6. حریم خصوصی و اطلاعات محرمانه

سامانه پروما مارکت تمام تلاش خود را جهت حفظ امنیت اطلاعات کاربران بر عهده می گیرد و با به روز ترین فناوری ها، اقدام به حراست از داده ها می نماید.

اطلاعات اخذ شده از کاربران صرفا جهت بهبود ارائه خدمات، اختصاصی کردن تجربه کاربری، امتیاز دهی به کاربران، پیگیری مطالبات و عودت وجوه در صورت لزوم و هم چنین مکابته و ارتباط با کاربران مورد استفاده قرار می گیرد.

  لازم به اشاره است که پروما مارکت تمامی تلاش خود را جهت حراست از داده های کاربران انجام میدهد اما نظر به عدم امکان تضمین هک نشدن یا ربوده نشدن اطلاعات و داده های کاربران، پروما مارکت و شرکت مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

سامانه پروما مارکت تعهد می کند داده های کاربران جز در مورد کارکرد همین سایت و سامانه برای مقاصد دیگر به کار نرود.

دسترسی های اخذ شده از کاربران دارای حساب کاربری صرفا شامل اطلاعات هویتی و  شماره تماس و ایمیل کاربر می باشد.

پرومامارکت  حق حذف و یا حفظ تمامی اطلاعات ، نظرات و مشخصات کالا ها را بر خود محفوظ می دارد و تنها اطلاعاتی از پرومامارکت  حذف می شود که با قوانین جمهوری اسلامی ایران مغایرت داشته باشند و یا دستور مقامات قضایی مبنی بر حذف آن ارائه گردد

 

7. مسئولیت ها و تعهدات

پرومامارکت  تلاش خود جهت فراهم نمودن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری خود توسط دستگاه‌های کاربران را بعمل می آورد لیکن تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی نخواهد داد.

واحد پشتبانی سامانه به صورت 24 ساعته به صورت ارسال ایمیل و در ساعات اداری به صورت تلفنی و تا ساعت 5 بعد از ظهر نسبت به رفع مشکلات کاربران اقدام می نماید.

 

8.نحوه پرداخت به کاربران و تسویه (در صورت وجود)

 کاربرمی پذیرد درصورت پرداخت ناموفق ازطریق درگاه بانکی، شخصا مسئول پیگری وجه کسر شده از سیستم بانکی مربوطه می باشد و از نظر پرومامارکت  ،  وجه مذکور پرداخت شده محسوب نمی گردد و پرومامارکت  در این خصوص مسئولیتی ندارد.

 

 

 

 

9.شرایط غیر فعال سازی حساب کاربری

در صورت بروز هر یک از وارد زیر یا بنا به دستور مقام قضایی، ایمالز می تواند نسبت به غیر فعال سازی موقت یا دائم حساب کاربری کاربران ، اقدام نماید. ایمالز در صورتی که بخواهد نسبت به این امر اقدام نماید ، ابتدا یک اخطار از طریق پنل یا ایمیل به کاربر ارسال می نماید ، در صورت عدم ترتیب اثر وفق اخطار ارسالی ایمالز ، حساب کاربر را حسب مورد موقت یا دائم غیر فعال می گردد.

 

10. سایر مقررات

در صورت تغییر قوانین و مقررات پروما مارکت  نسبت به اطلاع رسانی در خصوص آن و اخذ تاییده مجدد نسبت به اطلاع از تغییر قوانین از کابران اقدام می نماید. از تاریخ بارگزاری قوانین جدید در سایت که برای عموم افراد قابل مشاهده باشد، ادعای عدم اطلاع از قوانین قابل پذیرش نخواهد بود.

پروما مارکت  در قبال عدم دسترسی منظم کاربر به وب سایت و عدم بررسی اعلان ها از سوی کاربران مسئولیتی نخواهد داشت.

پروما مارکت دسترسی مداوم و بی وقفه به سامانه را تضمین نمی نماید.

نحوه ارتباط پرومامارکت با کاربران از طریق ایمیل، تماس تلفنی و پیامک و کانال های رسمی آن در نرم افزار های پیام رسان می باشد که لیست آنها در سایت موجود است، می باشد. کلیه پیام های سامانه صرفا از طرق مذکور ارسال و مشاهده شده تلقی می گردد.

هرگونه اقدامی از سوی کاربرکه منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌های پرومامارکت  شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد. پرومامارکت این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر را مسدود کند و در صورت نیاز، علیه شخص مذکور اقدام قانونی انجام دهد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.

انتقال مالیکت سامانه به هر نحو به دیگری، موجب لغو حساب های کاربری کاربران نخواهد شد و کاربران همچنان امکان بهره مندی از خدمات سامانه را دارند.

تمامی مالکیت نرم افزار و سامانه متعلق به شرکت بازرگانی پروما تجارت بوده و کاربران صرفا حق استفاده از سامانه را در محدوده تعیین شده دارند و هیچ گاه، هیچ نوع حق  مالکیت و سایر موارد به کاربران تعلق ندارد.

کاربران می پذیرند سامانه جهت اطلاع رسانی ها، خبر رسانی در خصوص رویدادها و تخفیف های ویژه، ایمیل یا پیامک و یا پوش ناتیفیکشن به کاربران ارسال نماید.

کاربر مجاز نیست با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از خدمات پرومامارکت را روی سرورهای دیگر ارائه کنند.همچنین کاربرمجازنیست در نرم‌افزار پرومامارکت یا در روش ارائۀ خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کند.

کاربر حق ندارد نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری  (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی سامانه پرومامارکت  اجرا کند.

کلیه اقدامات کاربران در خصوص اقدام به دسترسی غیر مجاز و سایر فعالیت ها که مشمول قانون مجازات رایانه ای یا سایر مقررات کشور گردد، مورد پیگیری قضایی واقع می شود و کاربر متخلف می بایست علاوه بر تحمل مجازات های قانونی تعیین شده نسبت به جبران خسارات وارده به سامانه نیز اقدام نماید.